ABD’de Çatışmalar Devam Ediyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin Louisiana Eyaleti’nin başkenti Baton Rouge’de yaşanan çatışmada 3 polis kurşunların hedefi oldu.

17 Temmuz 2016 Pazar, 21:06
170720161859094499226_2-41

Geçtiğimiz günlerde birçok kentinde Amerika Birleşik Devletleri Federal Polisi ile bir takım silahlı gruplar arasında yaşanan çatışmalara bir yenisi daha eklendi. Amerika Birleşik Devletleti’nin 50 eyaletinden birisi olan Louisiana’nın başkenti Baton Rouge’de geçtiğimiz gün öğle saatlerinde devriye görevini yerine getirmekte olan Federal Polisler üzerine ateş açıldığı bildirildi. Yaşanan çatışmalara ilişkin yerel basın yayım organlarında yapılan haberlerin ilk saatler itibari ile doğrulanmadığı bildirilirken olayın üzerinden birkaç saat geçmesinin ardından Baton Rogue Belediye Başkanı’nn saldırıyı doğruladığı bildirildi.

Louisiana Eyaleti’nin başkenti Baton Rogue’de geçtiğimiz yıllar içerisinde yapılan seçimleri kazanarak Belediye Başkanı olan Parish Kip Holden, Belediye binası içerisinde basın mensupları ile bir araya gelerek yaptığı bilgilendirme konuşmasında, bir önceki akşam yaşanan çatışmada3 federal polisin kurşunların hedefi olarak hayatını kaybettiği ifadelerine yer verdi.

7 Temmuz tarihinde Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri’nde görev aldığı bilinen bir siyahi gencin keskin nişancı tüfeği ile düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden 5 polisin ardından Baton Rogue’de de 3 polisin hayatını kaybetmesi ülke genelinde gerginliklere sebep oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir