Adalet Bakanı Darbe Davaları Sincan’da Görülecek Dedi

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, darbe davalarının Sincan’da görüleceğini bildirdi.

22 Temmuz 2016 Cuma, 18:47
bozdag-1-640x360

Mayıs ayının son günlerinde yapılan Ak Parti Olağanüstü Kongresi’nde tek aday olarak oylamaya sunulan Binali Yıldırım’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan 65. Hükümet’te Adalet Bakanlığı görevinde bulunan Bekir Bozdağ, CNN Türk ekranlarında izleyici ile buluşarak 15 Temmuz tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde sızmış bir grup tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminde ismi geçen şahısların yargılanmasına yönelik sürecin Başkent Ankara’nın Sincan İlçesi’nde sürdürüleceğini bildirdi. Yargı mercilerinin önümüzde ki günler içerisinde suçsuz insanların ceza almaması için gereken her şeyi yapacağını dile getiren Adalet Bakanı, göz altı sürelerinin de uzatılacağını belirtti.

Darbe girişiminde ismin geçen vatan hainlerinin yargılanmasına yönelik sürecin başkent Ankara’nın Sincan İlçesi’nde yürütüleceğini bildirmesinin ardından göz altı sürelerinin uzatılacağını aktaran Bekir Bozdağ, bireysel suçlar kapsamında yasal göz altı süresinin ( 24 Saat ) ve toplu suçlarda ki yasal gözaltı süresinin ( 4 Gün ) olağanüstü hal ilan edilmesi durumunda uzatılmasının oldukça normal olduğunu vurgulayarak, sürelerin ilk olarak 7 – 8 gün olacak şekilde uzatılacağını ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir