Barcelona’dan Arda Turan Açıklaması

Barcelona teknik direktörü Luis Enrique, gelecek sezonda Arda Turan’ın Barcelona forması ile iyi işler çıkaracağını düşündüğünü açıkladı.

22 Temmuz 2016 Cuma, 00:39
ardaluis-640

22 Kasım 189 tarihinde Futbol Clup Barcelona ismi ile İsviçreli, İngiliz ve İspanyollardan oluşan bir grup tarafından kurulmasının ardından tarihini büyük başarılarla süsleyen Katalan ekibinin tecrübeli teknik adamı Luis Enrique, düzenlediği basın toplantısında sürdürülmekte olan gelecek sezon hazırlıkları ve futbolcular hakkında açıklamalarda bulundu. Yeni sezon başlangıcından önce düzenlenen ilk basın toplantısında Türkiye A Milli Takımı’nın başarılı futbolcularından birisi olan Arda Turan hakkında da açıklamalarda bulunan teknik adam, milli futbolcunun transfer işleminin gerçekleştirilmesinden bu yana ciddi anlamda gelişme kaydettiğini vurgulayarak Arda Turan’a birçok konuda güvendiğini belirtti.

Arda Turan’ın antrenmanlarda sergilediği performanstan oldukça memnun olduğunu da aktaran Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique, milli futbolcunun Barcelona forması ile yeşil sahalara çıkmaya devam edeceğini belirtti. Arda Turan hakkında övgü dolu sözler söylemeyi de ihmal etmeyen tecrübeli teknik adamın, milli futbolcunun performansı hakkında saha içerisinde ve dışarısında oldukça özel ve birçok futbolcuya göre farklı özellikler taşıdığını söyledi.

Henüz tamamlanmış bir transferin ardından geçirilen ilk yılın bir hayli zor olduğunu da vurgulayan Barcelona Teknik Direktörü, Arda’nın performansını tebrik ettiğini ifade ederek açıklamasını sonlandırdı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir