Başbakan Yıldırım 50 Şehit Verilen Daire Başkanlığını Ziyaret Etti

T.C 65.dönem Başbakanı Binali Yıldırım darbe girişimi nedeniyle 50 şehit verilen Gölbaşı Polis Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

23 Temmuz 2016 Cumartesi, 00:45
auto-basbakan-binali-yildirim-cuma-namazini-g-8578626_x_o

58.Türkiye Hükümetinde Ulaştırma bakanı olarak görev yapan, Ulaştırma Bakanı olarak Marmaray ve yüksek hızlı tren gibi birçok projeyi yöneten, 2013 yılında hükümetteki görevinden ayrılarak AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Belediye başkanı adayı olan fakat oyların %36’sını alarak ikinci sırada kalan. 5 Haziran 2014 tarihinde Erdoğan’ın danışmanlığı görevini üstlenen ve 3 dönem kuralından dolayı Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerine katılamayan. Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde AK Parti milletvekili olarak seçildikten sonra Davutoğlu tarafından kurulan 64. Türkiye Hükümetinde yeniden Türkiye ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanı olarak yer alan, 22 Mayıs 2015 tarihinde Genel Başkan seçilen ve Davutoğlu’nun görevini bırakma kararı almasının ardından 65.Türkiye Hükümetini kurarak başbakanlık görevine başlayan Binali Yıldırım, geçtiğimiz Cuma akşamı bir grup FETÖ mensubunun gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimi olayları sebebiyle şehit olan 50 polisin bağlı bulunduğu Gölbaşı Polis Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret ederek polis ekiplerine moral verdi.

Ziyaret sırasında açıklamalarda da bulunan Başbakan Yıldırım konuşmalarında ‘burada 50 şehidimiz var. Burada arkadaşlarımızın hazin öyküsü var. Güneydoğuda mücadelelerini yapmış arkadaşlardı. Onlar Türk milletinin kalbinde taht kurmuştur. Hain darbe girişiminin bertaraf edilmesi onların bu kahramanlıkları sayesinde gerçek olmuştur. Onlar bizim yiğitlerimizdir. Onlar Türkiye’nin bekası için canlarını ortaya koyan yiğitlerdi. ‘ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım’ın açıklamalarının ardından tüm polis ekiplerine hayırlı görevler temennisinde bulunduktan sonra Daire başkanlığından ayrıldığı öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir