Başbakan Yıldırım: “Uluslararası Derecelendirme Kurumu ile Bağımız Yok”

Başbakan Binali Yıldırım Ankara Gölbaşında bulunan Özel Harekat Daire başkanlığında düzenlediği ziyaret sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.

22 Temmuz 2016 Cuma, 22:36
binali_yildirim_dan_flas_aciklama_h106455_49677

Başbakan Binali Yıldırım Ankara Gölbaşı’nda bulunan Özel Harekat Daire başkanlığında düzenlediği ziyaret sonrasında gündeme dair önemli açıklamalarda ve değerlendirmelerde bulundu. Fethullahçı Terör Örgütüne bağlı bu grubun ne denli cinnet noktasına geldiği aşikar ve nettir diyen Yıldırım, ABD’nin delil noktasında vurgusunun yanlış olduğunun altını çizdi. Türk milleti bu denli bir acıya daha önce şahit olmamıştır diyen Yıldırım, TÜRKSAT’ın yayından devre dışı kalması için antenlere dahi bomba atıldı ifadelerini kullandı.

ULUSLARARASI DERECELENDİRME KURUMU İLE BİR BAĞIMIZ YOK
Başbakan Binali Yıldırım Türkiye’nin notunu Durağan’dan Negatife çeken Uluslararası Derecelendirme Kurumuna atıfta bulunarak, “Türkiye’nin zor günlerden geçtiği doğrudur, fakat bu zor günler Türkiye’nin ekonomisini olumsuz yönde etkileyecek grafikleri gün yüzüne çıkaramaz. Bizim ekonomimiz köklü temeller üzerine kurulmuş bölgede ki gücümüzü temsil eden bir başarımızlardan birisidir” ifadelerini kullandı. Uzun vadede bir dalgalanma beklemiyoruz diyen Yıldırım, yurt dışından gelen yatırımcıların bu konuda rahat olması gerektiğini belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir