Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İdam Çıkışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uluslararası yayın kuruluşu olan CNN İnternotional’e verdiği demeçte TBMM’den idamın geri getirilmesine yönelik bir karar çıkması halinde kendisinin buna imza atacağını ifade etti.

19 Temmuz 2016 Salı, 00:19
fft99_mf6809208

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uluslararası saygınlığını kazanmış yayın kurulu olan CNN İnternotional’e verdiği demeçte Türkiye’nin gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin milli iradesine yapılan bu saldırının faillerinin en ağır şekilde cezaya çarptırılacağını belirten Erdoğan, Marmaris’te kaldığı otelden 15 dakika geç çıkması halinde öldürülmüş olacağını ifade ederken, olayların hepsine vakıftım ve bilgiler geliyordu dedi. Darbecilerin Atatürk Havalimanının kontrolünü de ele geçirdiğini belirten Erdoğan, İstanbul Emniyet Müdürünü telefon ile aradığını ve bir şekilde havalimanının temizlenmesi yönünde talimat verdiğini ifade etti.

 

UÇAKTAYKENDE KARŞILIKLI İLETİŞİM İÇERİSİNDEYDİK

Marmaris’ten İstanbul’a geldiği sırada uçaktayken de güvenlik güçleri ile iletişim halinde olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, o sırada F-16 uçaklarının ses hızından öte uçuş gerçekleştirip sonik bir patlama yaratmak istediklerini ifade etti. Pilotuna havada ne kadar kalabileceklerini sorduğunu söyleyen Erdoğan, kendisinin 3 ya da 4 saat cevabını aldığını yine de milletle buluşmak adına, halka geldiğini, İstanbul’a iniş yaptığını söyledi. Ayrıca TBMM’den idam ile ilgili yasa tasarısının onaydan geçmesi halinde bu yasayı kesinlikle imzalayacağını söyleyen Erdoğan, milletimiz bunu istiyorsa yaparız ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir