Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Tetikte

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Tetikte
Alınan bir istihbaratı değerlendiren Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün bombalı araç saldırısına karşı tüm birlikleri uyardığı bildirildi.

14 Temmuz 2016 Perşembe, 19:24
diyarbakir-da-nevruz-icin-genis-guvenlik-1458539871

Açıklanmayan bir kaynak tarafından verilen bilgiler doğrultusunda hareket geçtiği ifade edilen Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün harekete geçerek Diyarbakır İlinin merkezinde ve ilçelerinde görevli olan tüm ekiplere bildiri geçerek düzenleneceği yönünde bilgi alınan bombalı araç saldırısına karşı dikkatli olunması gerektiğini aktardı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün bahsedilen bombalı araç saldırılarına yönelik istihbarat bilgisi içerisinde yer alan 3 plakayı ekiplerine ilettiği ifade edilirken, Diyarbakır genelinde görev yapmakta olduğu belirtilen polis memurlarına gönderilen bilgilendirme metninde araçlar hakkında açıklamalar yapıldığı da belirtildi.

35 AJP 58, 21 BN 735 ve 09 DR 279 plakalı üç aracın modelleri hakkında bilgi veren Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün araçların beyaz renkli Iveco kamyonet, beyaz renkli Toyota ve siyah renkli Toyota Corolla araçlar içerisinde bomba düzeneklerinin ve tahrip gücü yüksek plastik patlayıcıların yerleştirilmiş olabileceğini paylaştı.

Saldırının bölücü terör örgütü PKK tarafından düzenleneceğinin tahmin edildiği belirtilirken istihbarat bilgisine dayanarak il genelinde arama tarama çalışmalarının başlatıldığı açıklandı. Başlatılan çalışmalar neticesinde tespit edilen terör örgütü militanlarının etkisiz hale getirilmesi için operasyonların düzenleneceği ifade edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir