Diyarbakır’da Polis Ekiplerine Silahlı Saldırı

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce görevlendirilen memurlara öğle saatlerinde silahlı saldırı düzenlendi.

22 Temmuz 2016 Cuma, 16:47
diyarbakir-da-restorana-silahli-saldiri-8591115_x_6848_o

350.000 nüfusu ile Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi olarak nitelendirilen Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde  bu saat 15:10 sularında İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Batıkent Meydanı’nda bulunan kontrol noktasında nöbet tutmakla görevlendirilen polis ekiplerine silahlı saldırı düzenlendi. Yerel kaynaklardan aktarılanlara göre motosiklet üzerinde ki iki kişi Batıkent Meydanı’nda ki kontrol noktasında görevli polis memurlarına uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Polislerin, bölücü terör örgütü PKK mensubu olduğu düşünülen saldırganlara vakit kaybetmeden karşılık verdiği belirtildi.

Merkez Bağlar ilçesine bağlı Batıkent Meydanı’ndan yaşanan kısa süreli çatışmanın ardından, uzun namlulu silahlarla motosiklet üzerinde ki iki saldırganın polis ekipleri tarafından püskürtüldüğü de bildirilenler arasında yer alırken gerçekleştirilen saldırı da her hangi bir can kaybının yaşanmadığı ifade edildi.

Saldırıyı gerçekleştirdikten sonra ara sokaklara dalarak kaçtığı aktarılan bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için ilçe genelinde arama tarama çalışmalarının başlatıldığı bildirildi. Öte yandan Başlatılan çalışmalar neticesinde derlenen ilk bilgilere göre kimliği tespit edilen şahısların ikamet adreslerine operasyon düzenlendiği söylendi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir