Doğal Yolla Güneş Lekelerine Son

Dermatoloji uzmanlarına göre, Güneşin ciltte bıraktığı lekeler ve hasarlardan kurtulmak sanıldığı kadar zor değil ve meşakkatli bir işlem değil.

22 Temmuz 2016 Cuma, 22:56
Lentigo-Güneş-Lekesi

Yaz aylarının da gelmesiyle birlikte hassas cilde sahip olanlar ve bronzlaşmak adına güneşlenen, güneş odası gibi yüksek ışınlara maruz kalan kişilerin, ciltlerinde oluşan küçük ama rahatsız edici lekelerden hiçbir tıbbi işlem kullanmadan evde yapılabilecek maskeler sayesinde kurtulabileceği söylendi. Uzmanlar tarafından bu uygulamaların doğal oldukları için ve verilen ölçüde kullanıldıklarında cilde zararlı etkisi olmadığı yalnız bu maddelere alerjisi olabilecek kişilerin dikkat etmeleri gerekeceği belirtildi.

 UYGULAMALAR NASIL YAPILMALI
Aşırı sıcaklardan muzdarip bazı ülkeler güneşin zararlarından kurtulmak amaçlı kadınların uyguladığı pirinç unu maskesi bir çok belgesellerde karşımıza çıkıyor. Limon da bulunan asit ise cildi temizlemede birebir bir çözüm sunuyor. Limonun asitli yapısının yanında içerdiği yüksek ölçüde C vitamini sayesinde yüzdeki hücreleri besliyor ve yeniliyor. Uzmanlar bir tutuma maydanoz ve bir dilim limonun blendırdan geçirdikten sonra krem şeklinde cilde sürmenin kısa sürede cilt lekelerinden kurtulmaya yardımcı olduğunu açıkladı. Aynı şekilde yoğurttaki yararlı bakterilerinde cilt yüzeyinde oluşan lekelere karşı birebir fayda sağladığı gözlendi. karbonat maddesinin beyazlatma özelliği bulunduğu için bu karıma eklenmesinin de lekelerin rengini günden güne açmaya fayda sağlayacağını söyleyen uzmanlar, 45 dakikadan fazla cilt yüzeyinde bekletilmemesi gerektiğini söylerken ve uygulamaları yaparken cildinizin kullandığınız bu maddelere karşı alerjik fonksiyon üretmemesi adına daha önceden hastanelerde alerji testi yaptırmalarının önemini vurguladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir