Fransa’nın Milli Günü Kana Bulandı

Fransa’nın milli günlerinden birisi olan Bastille Günü kutlamalarında halkın arasında dalan kamyon 84 kişinin ölümüne neden oldu.

15 Temmuz 2016 Cuma, 14:35
fft16_mf7338519

Her yılın 14 Temmuz tarihinde kutlandığı bilinen Bastille Günü isimli Fransa Milli Günü’nde Fransa’nın Nice isimli turistik kentinde bulunan en meşhur cadde olarak nitelendirilen Promenande Des Anglais isimli cadde üzerinde toplanan halkın arasında bir kamyonlar dalmak sureti ile saldırı düzenlendiği bildirildi. İŞİD tarafından düzenlendiği belirtilen saldırıda terörist kontrolünde ki kamyonun 84 kişinin ölümüne neden olduğu belirtilirken yaşanan feci olayda yaralı olduğu belirtilen 100 kişiden 50’sinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Saldırının ardından yaralıların kaldırıldığı hastane yetkilileri tarafından yapılan açıklamada yaralananlar arasında 50 kadar çocuğun bulunduğu ifadeleri yer alırken, 15 metre uzunluğunda olan kamyonun Promenande Des Anglais caddesinde 2 kilometre boyunca saate 90 kilometre hızla yol alarak 22:35 sularında gerçekleştirdiği saldırının ardından 3 günlük ilan edildiği açıklandı.

Saldırı anında olay yerinde bulunan Fransız vatandaşların paylaştığı videoların sosyal medya kullanıcıları tarafından defalarca paylaşıldığı aktarılırken, Fransa’nı sömürgeleştirdiği bilinen Tunus asıllı teröristin 2 gün önce kiraladığı kamyon ile saldırıyı gerçekleştirmesinden birkaç dakika sonra Fransız Federal Polisleri tarafından vurularak öldürüldüğü açıklandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir