Fuat Avni’nin Göz Altına Alındığı İddia Edildi

Twitter’da 3 milyondan fazla takipçisi bulunan gizemli fenomen Fuat Avni’nin geçtiğimiz akşam yakalandığı iddia edildi.

20 Temmuz 2016 Çarşamba, 14:49
40333

Türkiye genelinde ki milyonlarca insan tarafından kullanılmakta olduğu bilinen sosyal medya platformu Twitter’in en gizemli isimlerinden birisi olarak nitelendirilen Fuat Avni’nin geçtiğimiz gece düzenlenen operasyon neticesinde yakalandığı bildirildi. Fuat Avni isimli Twitter hesabını yönettiğinden şüphelenilen kişi ve kişilere Başbakanlık’a ait ek binada operasyon düzenlendiği ifade edilirken operasyonda toplamda 10 bilgisayar mühendisinin göz altına alındığı belirtildi.

Operasyona ilişkin Emniyet Genel Müdürlüğü’nden her hangi bir resmi açıklama yapılmazken, gözaltına alınan kişilerin Veri Toplama İstihbarat Bürosu çalışanları olduğu ortaya atıldı. Yerel basın yayım organlarında yer alan haberlere göre göz altına alınan 10 kişilik ekibin lideri olan Akif Mustafa Koçyiğit ve ekibinde bulunan 9 bilgisayar mühendisi geliştirdikleri kodlar ve yazdıkları programlar neticesinde bu kadar çok bilgiye ulaşabildiği söylendi.

Haberin kısa bir süre içerisinde yayılmasının ardından, Fuat Avni’nin meşhur olduğu platform olan Twitter’de yüzbinlerce kullanıcı konuya ilişkin gönderiler paylaşmaya başladı. Bir takım kullanıcıların ise, resmi açıklamanın gelmediği gerekçesi ile yapılan haberlerin asılsız olduğunu ile getirdikleri bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir