İçişleri Bakanı’ndan Fransa Açıklaması

65. Hükümette İçişleri Bakanı olarak görev yapan Efkan Ala, 84 kişinin hayatını kaybettiği saldırı hakkında açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz 2016 Cuma, 18:47
4f8a34b9f670f955cee0083b7fbdc25c

Mayıs ayının son haftasında gerçekleştirilen Ak Parti İkinci Olağanüstü Kongresi’nde Genel Başkan seçilmesinin ardından Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olan Binali Yıldırım tarafından kurulan hükümette kendisine İçişleri Bakanı olarak görev bulan Efkan Ala, Sağlık Bakanı Recep Akdağ babasının cenaze töreninde uzatılan mikrofonlara Fransa’da geçtiğimiz akşam düzenlenen terör eylemi hakkında açıklamalar yaptı.

Sözlerine Fransız halkına Türk milleti adına taziyelerini sunduğunu belirterek başlayan İçişleri Bakanı Efkan Ala, ‘Öncelikle saldırıyı şiddetle kınıyorum, dün akşam Fransa devleti ve milleti menfur bir terör eylemine maruz kaldı. Günümüz itibari ile tüm dünya ulusal ya da global anlamda terör örgütleri ile savaş içerisinde. Kanlı terör eylemlerinin önüne geçilmesi için kati suretle uluslar arası iş birliği yapılmalıdır’ ifadelerini kullandı.

Dünya genelinde bir çok terör örgütünün teknolojik gelişmeler neticesinde tüm dünya ülkelerine ulaşabilir bir konuma geldiğini hatırlatan 65. Hükümet İçişleri Bakanı Ala, terör örgütlerinin ve teröristlerin dininin, milliyetini ve ideolojisinin olmadığını vurgulayarak terörizme karşı ayrım yapılmadan karşı durulması ve mücadele edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir