İngiltere Başbakanı’ndan İlk Açıklama

David Cameron’un istifasının ardından İngiltere’nin Başbakanlık koltuğuna oturan Theresa May ilk açıklamasını yaptı.

13 Temmuz 2016 Çarşamba, 23:00
1467346822

Birleşik Krallık genelinde yapılan referandum neticesin halkın Avrupa Birliği’nden ayrılmak istediğini bildirmesinin ardından istifa ettiğini açıklayan David Cameron’un yerine gelecek ismin, Andrea Leadsom’un adaylıktan çekilmesinin ardından dün belli olduğu açıklanmıştı.

İngiltere iktidarında bulunan Muhafazakar Parti’nin kurduğu hükümette Enerjiden Sorumlu Devlet Bakanı olanı Andrea Leadsom’un adaylıktan çekilmesinin ardından İngiltere’nin yeni Başbakanı olan Theresa May bugün öğle saatlerinde ilk açıklamasını yaptı.

Açıklamasına İngiltere Kraliçesi’nin kendisinden yeni bir hükümetin kurucusu olmasını istediğini ve kendisinin de İngiltere Kraliçesi tarafından yapılan bu teklifi kabul ettiğini dile getirerek başlayan Theresa May ‘İngiltere tarihinin görüp görebileceği en harika ve en modern bir başbakan olan David Cameron’un adımlarını ve davranışlarını dikkatle inceledim. David Cameron’un Başbakanlığı’nda İngiltere ekonomisinin istikrarı sağladığını ve bütçe açığının azaldığını rahatlıkla dile getirebilirim.’ Şeklindeki ifadelerle devam etti.

Kendisinin yöneteceği hükümetin ayrıcalıklı ve azınlıkta olan bir kesim için değil, İngiltere genelinde hayatını sürdürmekte olan herkesin menfaatleri için mücadele edeceğini dile getiren İngiltere’nin eski İçişleri Bakanı Theresa May, halkın ve ülke genelinde ki tüm siyasilerin katkısıyla yeni bir Britanya inşa edileceğini belirterek sözlerini noktaladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir