Korkulu Rüya Sivilcelerden Kurtulma Yolları

Büyüme çağında hormonal problemlerden ötürü meydana gelen sivilce, ergenlik dönemi sorunu olmaktan çıkıp her yaştan insanda kendini göstermeye başladı.

22 Temmuz 2016 Cuma, 19:34
sivilcelerden-kurtulma-yöntemleri-620x330

Ergenlik dönemlerinde baş gösteren, yağlı cilt yapısına sahip kişilerde daha çok rastlanan sivilce problemi ile baş etmenin zorluğu hakkında, Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek  önemli a.ıklamalarda bulundu. Özelikle son zamanlarda kadın, erkek, genç, yaşlı her kesimde kendini gösteren sivilce sorununun öncelikle beslenme alışkanlığı ile doğru orantıda olduğunu söyleyen Dr. Ertek, doğru bir beslenme programı ile istenmeyen cilt sorunlarının üstesinden gelinebileceğini söylüyor. Kişileri aynaya küstüren bir cilt soru olarak gördüğü bu hastalığın, yağ oranı yüksek besinlerden uzak durulup, yeterli ölçüde cilt temizliğine önem verildiği takdirde problem olmaktan çıkacağını belirtti. Günde iki defa sabunlu su ile yıkanan sivilceli bölgeyi kurulamak için kesinlikle saç havlusu kullanılmamasını önerdi. Genellikle banyo sonrası saç havlusu ile kurulanan yüzlerin, saçtaki yağı yüze aktarmasından dolayı, yüz için her seferinde farklı ve temiz bir kurulanma malzemesi kullanılmasını istedi.

 SİVİLCELERLE OYNAMAYIN
 Sivilceli bölgenin içerdiği iltihaplı dokunun, sıkılması ve oynanması durumunda cildin başka bölgelerine de yayılacağını söyleyen Dr. Nejat Ertek , aynı zamanda yüz belgesinde kalıcı izler bırakacağını da belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir