Malatya’da Alevi Mahallesine Saldırı İddiası

Alevilerin yaşadığı bilinen Malatya’nın Paşaköşkü mahallesinde yaşayan vatandaşlara bir grup tarafından saldırı girişiminde bulunulduğu iddia edildi.

18 Temmuz 2016 Pazartesi, 00:07
malatyada_sagduyu_kazandi_eylem_olaysiz_sona_erdi_h67814

2015 yılında yapılan nüfus sayımı neticesinde 772.904 bin insana ev sahipliği yaparak Türkiye’nin en kalabalık 27. Kenti olan Malatya’nın Paşaköşkü isimli mahallesinde bir grup saldırganın mahalle sakinlerine yönelik saldırı girişiminde bulunduğu belirtildi. Sosyal medya platformlarında görüntüleri paylaşılan saldırı girişiminin ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi gönderildiği belirtildi.

Paşaköşkü Mahallesi istikametinde uzanan bir caddede toplandığı belirtilen saldırgan grubun tekbirler getirerek mahallede yaşayan halkın üzerine yürüdüğü iddia edilirken olay yerinde bulunan polis ekiplerinin can ve mal kaybına neden olacak girişimleri engellemek üzere hazır bulunduğu bildirildi.

Olaya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapana CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise bahsedilen mahallede her hangi bir saldırının olmadığını belirterek sosyal medyada yayımlanan videoların geçmiş tarihlerde kaydedilmiş görüntüler olduğunu belirtti. Konuya ilişkin çok fazla bilgi kirliliği olduğunu dile getiren Veli Ağbaba, dedikodulara itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı. Malatya Emniyet Müdürlüğü ile irtibatta olduğunu da belirten Veli Ağbaba’nın mahallenin en işlek caddesine çıkan tüm yolların kapatıldığını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir