Meteoroloji: Yüksek Sıcaklıklara Dikkat

Meteoroloji 6. Bölge Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz gün açıklama yaparak halkı yüksek sıcaklıklara karşı dikkatli olmaya davet etti.

16 Temmuz 2016 Cumartesi, 14:33
576523f118c77324a4b5d617

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde hayatını sürdürmekte olan vatandaşlara yönelik hava durumu tahminleri ve uyarıları yapmak üzere görevlendirilen ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet verdiği bilinen Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 6. Bölge Müdürlüğü geçtiğimiz gün öğle saatlerinde internet platformları üzerinden yapılan son hava tahmin raporunu açıklayarak bir takım uyarılarda bulundu.

Hatay ili ve çevresinden sorumlu olduğu bilinen Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü’nün internet platformları aracılığı ile yaptığı açıklamada Hatay il sınırları içerisinde hava sıcaklığının 40 derecenin üzerine çıkacağına ilişkin ifadelere yer vererek vatandaşlara önümüzde ki 3 günlük süreç içerisinde 10:00-16:00 arasında mecbur kalınmadıkça dışarı çıkmamaları yönünde uyarılarda bulundu.

Hafta sonu günlerinde sıcaklık ve nem oranlarının mevsim normallerinin üzerinde olacağını vurgulayan Meteoroloji 6.Genel Müdürlüğü’nün Hataylı vatandaşlara Hatay il sınırları içerisinde bulunan İskenderun, Dörtyoıl, Erzin ve Payas ilçelerinde havanın az bulutlu ve açık olduğunu belirttiği aktarılırken, nem oranının yüzde 20 civarında olacağının öngörüldüğü aktarıldı. Bahsedilen saatler arasında sokağa çıkmanın insan sağlığı açısından sağlıklı olmadığını belirten meteorolojinin, yaşlı ve çocukların tedbirli olmaları yönünde hatırlatmalar yaptığı ifade edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir