Şirvan’da El Yapımı Patlayıcı Saldırısı

Siirt’in Şirvan içesinde bölücü terör örgütü militanlarınca tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi neticesinde 1 köy korucusu şehit oldu.

21 Temmuz 2016 Perşembe, 13:45
5741d77fbb33445f7eb504b3e4f644b3-1-640x360

Yerel basın yayım organlarından aktarılanlara göre geçici köy koruculuğu görevinde bulunan 4 korucu, Siirt’in Şirvan İlçesi sınırları içerisinde bulunduğu belirtilen Gözlüce Köyü ile Çeltik Köyü arasında bulunan karayolunda rutin yol denetim kontrol görevlerini icra etmekte oldukları esnada, bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca geçtiğimiz yıllar içerisinde karayolunda bir menfeze yerleştirilen el yapımı patlayıcı saldırısına maruz kaldı.

1000 metre uzunluğunda ki bir kablo düzeneği ile amonyum nitrat kullanılarak hazırlanmış ve demir bilyelerle güçlendirilmiş el yapımı patlayıcının ateşleme düzeneğini aktif ettiği belirtilen bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda, yol denetim ve kontrol görevini yerine getirmekte olan 5 geçici köy korucusunda 1’inin şehit olduğu belirtildi. Şehit olan geçici köy korucusunun isminin Mehmet Emin Akyıldız olduğu belirtilirken, isimleri Ramazan Beyazgül, İzzettin Kalkan ve Havzullah Dicle olan köy korucularının saldırı neticesinde vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandığı ifade edildi. Saldırının duyulmasının ardından duyulmasının ardından yaralanan köy korucularına yardım etme amacı ile olay yerine giden Engin Akyıldız isimi bir diğer köy korucusunun ise yaralıları hastaneye kaldırmak üzere bölgeye sevk edilen ambulansın çarpması sonucu yaralandığı aktarıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir