Şişli Belediyesi’nde Silah Sesleri

Bugün öğle saatlerinde Şişli Belediye Binası’nda 3-4 el ateş edildi. Aktarılanlara göre ateşlenen kurşunlar Belediye Başkanı Yardımcısının hayatına mâl oldu.

18 Temmuz 2016 Pazartesi, 20:36
sisli-belediye-baskan-yardimcisi-candas-hayatini-kaybetti-7356923

1954 yılına kadar Beyoğlu İlçesi’ne bağlı bir bucak olarak yönetildiği bilinen ancak 1954 yılında çıkarılan bir kanun ile ilçe olmasına karar verilen Şişli’nin yeni belediye binasından bugün öğle saatlerinde silah sesleri yükseldi. Darülaceze Caddesi üzerinde olan ve geçtiğimiz yıl içerisinde hizmete açıldığı bilinen yeni belediye binasından yükselen silah seslerinin Şişli Belediye Başkanı Yardımcısı Cemil Candaş’ı hedef aldığı açıklandı.

15:30 sularında duyulan silah seslerinin bir saldırı olduğunu söyleyen görgü tanıkları, yaşları 25-30 arasında değişen iki kişinin Cemil Candaş’ın makam odasına girdiğini ve Cemil Candaş’ın makam odasında ateş açtığını bildirdi. Saldırıyı düzenleyen iki kişinin yakalandığı ve binanın arka kapısından çıkarılarak Emniyet  Müdürlüğü’ne götürüldüğü bildirildi.

Silah seslerinin ardından olay yerine gelen 112 Acil Sağlık Ekipleri, saldırı da ateşlenen kurşunların Şişli Belediye Başkanı Yardımcısı Cemil Candaş’ın başına isabet ettiğini bildirirken, Florence Nightingale Hastanesi’ne kaldırılan başkan yardımcısının yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği ifade edildi.

Saldırının gerçekleştirildiği esnada Belediye binasında bulunan personelin şaşkınlık geçirdiği aktarılırken, fenalaşan personele olay yerinde bulunan sağlık ekiplerinin müdahale ettiği belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir