Tunceli’de Karakola Bombalı Araç Saldırısı

Edinilen bilgilere göre bölücü terör örgütü militanları Tunceli’de bir Jandarma Karakolu’na bombalı araçla saldırı düzenledi.

15 Temmuz 2016 Cuma, 19:43
150720161845526824535_2-41

Yerel kaynaklardan aktarılan bilgilerde, bölücü terör örgütü PKK mensubu militanların Tunceli şehir merkezinin 30 kilometre kadar batısında bulunan Kılköyü Jandarma Karakolu’na bombalı araçla saldırı düzenlendi. Teröristlerin bugün saat 17:30 sularında düzenlediği belirtilen saldırıda hedef alınan jandarma karakolunun geçtiğimiz günlerde tedbirlerle donatıldığı bildirildi. Alınan tedbirler kapsamında karakol çevresine beton bariyerler konulduğunu açıklayan yerel haber kaynakları bölücü terör örgütü mensuplarının kontörlünde ki aracın karakolun nizamiye kapısına getirilmesinin ardından infilak ettirildiğini aktardı.

Kılköyü Jandarma Karakolu’nun nizamiye kapısı önüne getirilmesinin ardından infilak ettirilmesi ile patlatılması neticesinde bölgeden yoğun bir şekilde duman yükseldiği ifade edilirken, gerçekleştirilen saldırı da yaralanan ya da hayatını kaybeden asker olup olmadığına ilişkin bir açıklama yapılmadı. Öte yandan Tunceli İl Jandarma Komutanlığı tarafından askeri helikopterlerle bölgeye asker sevk edildiği belirtilirken, Tunceli genelinde güvenlik önlemlerinin en üst seviyeye çıkarılması için çalışmaların başladığı bildirildi.

Bombalı aracı nizamiye kapısı önüne getiren bölücü terör örgütü militanları ile karakolda vatani görevini sürdürmekte olan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlar arasında an itibari ile çatışma yaşanmakta olduğu iddia edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir